Wybierz język:

Historia

Przedsiębiorstwo tworzy historię: na przestrzeni wieku regionalna niemiecka firma staje się międzynarodową grupą świadczącą z powodzeniem usługi.

1920

Wilhelm Blättchen założył w Stuttgarcie, Niemcy, spółkę ENERGIE Gesellschaft für elektrische und industrielle Unternehmungen mbH.

1978

Założenie siostrzanej spółki ENERGIE Lignes Hautes Tension w Luksemburgu.

1993

Utworzenie wyspecjalizowanego działu Alpine-Elektro, który wszedł w skład spółki joint venture założonej przez Energie GmbH i ALPINE Bau GmbH w związku z budową linii napowietrznej 380kV dla austriackiej spółki federalnej.

Budowa pierwszych stalowych słupów kratowych na potrzeby telefonii komórkowej.

1996

Założenie ALPINE-ENERGIE Gesellschaft für elektrische und industrielle Unternehmungen GmbH w Linz, Austria.

1998

Założenie spółki Energie Gesellschaft für Leitungsbau und Kommunikationstechnik AG w Bernie, Szwajcaria.

1999

ALPINE-ENERGIE rozpoczyna swoją działalność w obszarze budowy sieci trakcyjnych, realizując austriacki projekt przebudowy sieci trakcyjnej na głównym dworcu kolejowym St. Valentin.

2002

Założenie ALPINE-ENERGIE Holding AG oraz ALPINE-ENERGIE Deutschland GmbH.

2006

Hiszpański koncern FCC zostaje większościowym udziałowcem koncernu ALPINE. ALPINE-ENERGIE Holding rozszerza swoją działalność nabywając spółkę SAG Kommunikationstechnik w Szwajcarii i Austrii.

2009-2011

Założenie spółek ALPINE-ENERGIE w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

2013

Grupa ALPINE-ENERGIE staje się 100-procentową siostrzaną spółką FCC.

2014

Wraz z przejęciem przez fundusz inwestycyjny Triton cała grupa, po wielu latach przynależności do jednego koncernu, zdecydowała kształtować swoją przyszłość pod marką EQOS Energie.

2015

EQOS Energie jako jeden z czołowych w branży usługodawców, ujednolica swój model biznesowy w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania rynkowego.

2016

Nowa struktura organizacyjna pozwoli EQOS Energie w przyszłości skoncentrować się na wszystkich obszarach usług, na ośmiu głównych rynkach: Niemiec, Austrii, Luksemburga, Belgii / Francji, Polsce, Czechach i na Węgrzech.